باز شدن درب یخچال‌ های هوشمند جدید ال‌ جی با فرمان صوتی

کرونا یخچال فریزر جدید ال جی را هم گوش به فرمان کرد

کرونا یخچال فریزر جدید ال جی را هم گوش به فرمان کرد
برند ال‌جی الکترونیک اخیراً یخچال هوشمند جدیدی را به بازار لوازم‌خانگی معرفی کرده است که درب آن با فرمان صوتی کاربر باز و بسته می‌شود و کاربر بدون استفاده از دست می‌تواند به محتویات یخچال دسترسی داشته باشد. شاید این سؤال پیش باید که طراحی و تولید این یخچال جدید ال جی چه ارتباطی با انتشار ویروس کرونا دارد؟ همه ما می‌دانید که دست‌های آلوده یکی از منابع انتشار هر نوع ویروس به خصوص ویروس کرونا است.

تصلا-چند سالی از ورود برند ال‌جی به حوزه تولید لوازم‌خانگی هوشمند می‌گذرد. در این میان ال‌جی کارنامه موفقی از خود برای تولید یخچال هوشمند ال جی به جا گذاشته است. اما اخیراً در خبرگزاری‌های معتبر دنیا که جدیدترین اخبار مربوط به لوازم‌خانگی و نوآوری‌های آن را پوشش می‌دهند، خبری منتشر شده است که نشان می‌دهد با وجود اینکه انتشار و همه‌گیری ویروس کرونا خسارات و فجایع زیادی را از به جای گذاشته است اما اثرات مثبتی نیز بر روی تولید محصولات جدید و مدرن توسط برندهای معتبری مثل ال‌جی نیز داشته است. حال ببنیم یخچال فریزر جدید ال جی چه ویژگی هایی دارد؟

فرض کنید درب یخچال قبلاً توسط فردی که دست‌های او آلوده به ویروس کرونا بوده است باز شده باشد و شما بعد از فاصله کوتاهی درب همان یخچال را باز کنید. در این حالت دست‌های شما نیز آلوده به ویروس می‌شود و این زنجیره انتشار ویروس پشت سر هم تکرار می‌شود.

البته انتشار ویروس کرونا یکی از دلایل اصلی است که باعث شد برند ال‌جی به فکر طراحی یخچالی بیفتد که درب آن با فرمان صوتی باز می‌شود. این یخچال‌ها بعد از ریشه کن شدن ویروس کرونا نیز کاربرد خود را حفظ خواهند کرد. فرض کنید که از خرید برگشته‌اید و هر دو دست شما پر باشد. از طرفی در خانه کسی نباشد که بتواند درب یخچال را برای شما باز کند.

داشتن این یخچالی که درب آن با استفاده از فرمان صوتی باز می‌شود به شما کمک می‌کند که فقط با صدور فرمان صوتی Open the refrigerator dorr درب یخچال را باز کنید و مواد غذایی را که خریداری کرده‌اید در آن قرار دهید و یا اینکه به محتویات درون یخچال دسترسی داشته باشید.

یخچال جدید ال جی بسیاری از کارهای روزمره ما که انجام دادن آن‌ها در حالت عادی سخت و دشوار است می‌تواند با استفاده از دستگاه‌های هوشمندی که قادر به دریافت فرمان‌های صوتی و پردازش آن‌ها هستند به راحتی و بدون دردسر انجام شوند.

از همه مهم‌تر اینکه در دنیا افراد معلول و کم‌توان جسمی زیادی وجود دارد که متأسفانه قادر به استفاده از دست‌های خود برای انجام کارهای ساده و کوچکی مثل باز کردن درب یخچال نیستند. این گونه تجهیزات می‌تواند راهی باشد که از طریق آن بتوان بخشی از چالش‌هایی که این افراد به صورت روزانه با آن سر و کار دارند را بر طرف کرد.

به عقیده کارشناسان هوش مصنوعی استفاده از فرمان‌های صوتی برای انجام کارهای روزانه و کار با تجهیزات مختلف از جمله لوازم‌خانگی می‌تواند مشگل‌گشا باشد و به این افراد برای لذت بردن بیشتر از زندگی کمک کند.

برند ال‌جی برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ میلادی اولین سری از یخچال‌های هوشمند خود را به بازار لوازم‌خانگی عرضه کرد. البته در آن سری از یخچال‌های هوشمند برند ال‌جی قابلیت باز شدن درب یخچال ارائه نشده بود. تنها قابلیت‌های هوشمند این یخچال‌ها امکان تنظیم درجه دما در یخچال، برقراری ارتباط با دستیار هوشمند صوتی گوگل و آمازون برای روشن و خاموش کردن یخچال و از این دست از قابلیت‌ها بودند.

برند ال‌جی در خصوص یخچال هوشمند خود که درب آن با استفاده از فرمان صوتی صادر شده از سوی کاربر باز می‌شود گفته است که این یخچال مجهز به یک درب شیشه‌ای است که به عنوان پنل لمسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اندازه این پنل لمسی نسبت به پنل‌های لمسی که در یخچال‌های هوشمند قبلی برند ال‌جی تعبیه شده‌اند ۲۳ درصد بزرگ‌تر شده است و کاربر می‌تواند با ضربه زدن روی این پنل لمسی محتویات یخچال را بدون باز کردن درب آن مشاهده کند.

با شیوع ویروس کرونا بسیاری از برندهای تولیدکننده تجهیزات الکترونیکی و لوازم‌خانگی به فکر تعبیه یک دستگاه ضدعفونی کننده روی محصولات خود افتاده‌اند.

برند ال‌جی نیز برای عقب نماندن از این قافله روی این یخچال هوشمند خود، یک پک ضد عفونی کننده قرار داده است که قادر است محیط درون یخچال را با استفاده از اشعه ماورا بنفش ضد عفونی کند. روی این یخچال یک دستگاه آب سردکن و آبریز تعبیه شده است که شیر آب یخ ریز و آب ریز توسط همین پک ضد عفونی کننده، ویروس کشی می‌شود.

ال‌جی هنوز این یخچال هوشمند را به تولید انبوه نرسانده است و مشخص نیست قیمت آن در بازار لوازم‌خانگی چقدر باشد اما بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با توجه به اینکه جدیدترین یخچال هوشمند برند ال‌جی که به بازار عرضه شده‌ است، قیمتی حدود ۲ هزار دلار دارد، انتظار می‌رود قیمت این یخچال نیز در بازار از ۲ هزار دلار تا ۲۵۰۰ دلار باشد.